North Cyprus Hoteliers Association is a member of the international Hotels & Restaurants Association
Default reklam resmi

Rekabet Kurulu'nun online rezervasyon devi booking.com'a getirdiği yasak dünya basınında geniş yankı buldu.

Türkiye'de Booking.com'un faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmesi dünya basınında da yer buldu. İşte konuyu gündemine taşıyan bazı yayın organları ve haberleri:

Haberi okurlarına ''Türk mahkemesi booking.com'un faaliyetlerini geçici olarak durdurdu'' diyen Fortune dergisi, online devinin Türkiye'deki rekabet kurallarını ihlal etmekle suçlandığını yazdı. Haberde, Booking.com'un daha önce de 2.5 milyon lira para cezasına çarptırıldığını hatırlattı.

İngiltere'nin dünyaca ünlü haber ajansı Reuters da habere yer verdi. Benzer şekilde Reuters de Booking.com'un Türkiye'deki rekabet kurallarına aykırı etmekle suçlandığı belirtilen haberde, şirketin Türkiye'deki faaliyetlerinin belirsiz bir süreyle durdurulduğunu aktardı.

Amerika'nın önde gelen haber kanalları ABC News ve Fox News de booking.com yasağına yer verdi. ABC News Anadolu Ajansı'na dayandırdığı haberinde, mahkeme kararının otoritelerin eşine ulaşır ulaşmaz sitenin erişime engelleneceğini aktardı.

Fox News'in haberinde ise haberi ''Türk mahkemesi booking.com'un faaliyetlerinin durdurulması emrini verdi'' başlığıyla geçtiği haberde, portalı kısa süre sonra erişime engelleneceğini yazdı.

 

 

Default reklam resmi